מחיקת רישום פלילי – זוהי זכותך!

הרישום הפלילי מפריע לכם בשגרת החיים? הוא מונע מכם להשיג מקום עבודה נחשק? איך ניתן למחוק את הרישום הפלילי שלכם?  כדאי שתדעו שמחיקת רישום משטרתי ורישום פלילי היא אפשרית!

נכתב על ידי: עו"ד ניר כלפה

רישום פלילי במשטרה והמרשם הפלילי – מה ההבדל?
ראשית, ראוי לעשות סדר ולהבחין בין רישום משטרתי של תיקים סגורים הנמצא ברשומות המשטרה בלבד, אשר אותו מנהלת המשטרה לצרכיה הפנימיים, לבין הרשעות הרשומות במרשם הפלילי.

המרשם של המשטרה, או "הרישומים המשטרתיים", מאגדים את רשימת התיקים הסגורים. בדרך כלל מדובר על עבירות בהן אדם נחשד, אך התיק בגינן נסגר מחוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. או לחלופין, עבירות שהוגש בגינן כתב אישום, אך ההליך המשפטי הסתיים ללא הרשעה. רשומות אלה נועדו לצורכי המשטרה בלבד, אך אתם רשאים לעיין ברשומות ככל שהן נוגעות אליכם.

באופן עקרוני המשטרה לא מוסמכת למסור פרטים שלכם לגבי תיקים סגורים ללא הסכמתכם, אך במקרים רבים, כגון במקומות עבודה, תידרשו להמציא "תעודת יושר" מהמשטרה.  סירוב שלכם להמציא תעודה כזו, עלולה להצביע על חששכם ועל רצונכם להסתיר פרטים מסוימים בעברכם.

"המרשם הפלילי" שונה מהרישומים המשטרתיים, מן הבחינה הזאת שהוא מאגד את העבירות שהורשעתם בגינן בבית משפט. מרשם זה כולל את כל העבירות שבהן הורשע אדם.

איך מוחקים רישום משטרתי?
כפי שאמרנו, רישום משטרתי של תיקים סגורים נעשה על ידי המשטרה ולצרכיה, אך אם אתם רוצים שמרשם זה יהיה נקי, ניתן להגיש בקשה למחיקת רישומים של תיקים סגורים – למשטרת ישראל.

בבקשה – מבקשים מהמשטרה למחוק את רשימת התיקים הסגורים שלכם.

ביטול הרישום המשטרתי תלוי במספר תנאים, כגון הזמן שחלף מאז מועד אירוע החקירה, חומרת העבירה בה נחשדתם, גילכם בשעת אירוע החקירה, כמות הרישומים ועוד.
 
לסיכום:
למשטרה קיים שיקול דעת מלא אם למחוק את הרישומים אם לאו, משכך, כדאי להשקיע בבקשה זו את מירב המאמצים.

מחיקת הרישום המשטרתי עשויה לסייע לכם בהשגת תפקידים רבים בשוק העבודה אשר נמנעים מכם כל עוד קיים לגביכם רישום משטרתי.

למשרדנו ניסיון רב בטיפול בבקשות למחיקת רישום משטרתי.
טלפון
072-33-80-806
דוא"ל
nir@plk-law.co.il
כתובת
שדרות ירושלים 18, בניין K-TOWER, משרד 204C, אשדוד
עו"ד ניר כלפה – משפט פלילי
 
ימים א-ה: 8:30-17:30 | יום ו':8:30-13:00 | שבת: סגור
טלפון
072-33-80-806
דוא"ל
nir@plk-law.co.il
כתובת
שדרות ירושלים 18, בניין K-TOWER, משרד 204C, אשדוד
עו"ד ניר כלפה – משפט פלילי
 
ימים א-ה: 8:30-17:30 | יום ו':8:30-13:00 | שבת: סגור
לפרטים נוספים חייגו 072-33-80-806 או מלאו פרטיכם: