חדלות פירעון


חדלות פירעון הוא מצב לפיו אדם פרטי, חברה או תאגיד נמצאים בגירעון כלכלי, כך שחובותיהם הכספיים עולים על ההכנסות והכנסים שברשותם והם אינם מסוגלים לפרוע את החובות לנושים. המציאות של זמננו, הן בארץ והן בעולם, מאופיינת בחוסר יציבות כלכלי, כך שפרטים, בעלי עסקים, חברות וגופים שונים מוצאים עצמם, לא פעם, מתמודדים עם קשיים כלכליים הנובעים, בין היתר, מהתנהלות פיננסית לקויה, פער בין היעדים העסקיים והתוכנית הכלכלית לבין היישום בשטח, לקיחת סיכונים לא מחושבים וכדומה.

חדלות פירעון הינו משבר כלכלי שעשוי להוביל לפשיטת רגל במידה ולא מטפלים בו בצורה הראויה, מוקדם ככל הניתן. לפיכך, מומלץ לפנות לקבלת שירותים משפטיים מאת גורם מקצועי בעל מומחיות וניסיון בדיני חדלות פירעון. כך, משרד עורכי דין  PLKהינו משרד מוביל בתחום, בעל מומחיות וניסיון רב בייצוג מקצועי של חייבים פרטיים, חברות ונושים בהליכי חדלות פירעון.    

הליכי חדלות פירעון

דיני חדלות פירעון מורכבים ממספר חוקים בהם פקודת פשיטת הרגל [נוסח חדש], תש"ם - 1980, פקודת החברות [נוסח חדש], תשמ"ג - 1983. דינים אלו באים לתת מענה למקרים בהם הנושים נשארים עם חובות גדולים ללא כיסוי, לנסות להחזיר להם את כספיהם ויחד עם זאת לתת אפשרות הולמת לחייבים לנסות ולשקם את חייהם.

עבור אדם פרטי ההליכים כוללים פתיחה בהליך של פשיטת רגל, אם ביוזמת החייב או על ידי הנושים, הליכי פירוק לחברות, עמותות ושותפויות והליכי כינוס נכסים במסגרתם ממנים כונס נכסים לנושה יחיד, שאחראי על תפיסה ומימוש הנכסים שבבעלות החייב לצורך פירעון החובות.

 

לסיכום:

חקיקה חדשה

החל מחודש ספטמבר 2019 ייכנס לתוקף חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, תשע"ח - 2018 המאחד בין הליכי חדלות הפירעון הקיימים ושם דגש מרכזי על שיקום החייבים מבחינה כלכלית על פני פירעון החובות הכספיים לנושים, תוך הגדלת החלק של נושים קטנים בהחזרי החובות.

מאחר ועצם הכניסה להליכי חדלות פירעון, מהווה מצב מטריד המלווה בחוסר נעימות גדולה ותחושת כישלון אישית, מומלץ לקבל ליווי משפטי מקצועי איכותי מאת משרד עורכי דין PLK המומחה בתחום.

טלפון
08-933-4580
כתובת
שדרות ירושלים 18, בניין K-TOWER, משרד 204C, אשדוד
משרד עורכי דין - פורטנוי ליס כלפה ושות’
ימים א-ה: 8:30-17:30 | יום ו':8:30-13:00 | שבת: סגור
טלפון
08-933-4580
כתובת
שדרות ירושלים 18, בניין K-TOWER, משרד 204C, אשדוד
משרד עורכי דין - פורטנוי ליס כלפה ושות’
ימים א-ה: 8:30-17:30 | יום ו':8:30-13:00 | שבת: סגור
לפרטים נוספים חייגו 08-933-4580 או מלאו פרטיכם: