אלימות במשפחה – אם נעצרת מה זכויותיך?

 
חשוב להדגיש, כי אלימות במשפחה היא דבר פסול מעיקרו, ואדם חייב לכבד את בני משפחתו ולהימנע מלנקוט כלפיהם באלימות מכל סוג שהוא – פיזית או מילולית.

נכתב על ידי: עו"ד ניר כלפה
 

עוצרים בקלות – זהירות יתר של המשטרה
בשל תופעות קשות של אלימות במשפחה, אשר הובילו למקרים קשים של פציעה ואף מוות, נוקטים כיום גופי האכיפה והשפיטה במשנה זהירות  בטיפולם בנושא, וזאת על מנת למנוע תופעות קשות של אלימות.

מסיבה זו, אנו נחשפים למצבים רבים בהם תלונה שהוגשה לאחר מריבה סוערת, או תלונה שהוגשה תוך כדי הליך גירושין עלולה להוביל אנשים נורמטיביים לתא המעצר, כאחרוני העבריינים, בגין אלימות במשפחה.

כפי שאמרנו, המשטרה לא לוקחת סיכונים בנוגע לאלימות במשפחה ובמקרים רבים מבצעת מעצר לאחר הגשת תלונה, כאקט של זהירות יתר. ומי שנפגע מכך לעיתים, אלה הם אותם אנשים נורמטיביים אשר נעצרים או מעוכבים לחקירה בגין אלימות במשפחה ומרגישים מושפלים ומבוזים.

נעצרתי, מה לעשות?
אם נעצרת בגין אלימות במשפחה, כדאי לך עוד בתחילת הדרך, להיוועץ בעורך דין על מנת שתדע את זכויותיך המשפטיות. לאחר שיחה עם עורך דין תדע כיצד לנהוג ואיך להיחלץ מן העניין ולמזער את הנזקים.

אל תתנו לתסכול ולכעס להוביל אתכם למקומות לא רצויים. אל תתנו למחשבות של "אני קורבן", " לא מאמינים לי" לגרום לכם לעשות טעויות.

עלילת שווא
אם נעצרתם ואתם סבורים שמדובר בעלילת שווא, תוך כדי הליך גירושין או מתוך יצר נקמנות, דעו כי לפניכם דרך לא פשוטה.
כפי שאמרנו,  רשויות האכיפה והשפיטה נוקטים במשנה זהירות, אינם לוקחים סיכונים ומפגינים מדיניות קשוחה בטיפול בתלונות מהסוג הזה.

אי לכך, עליכם להיות סבלניים. לא להתפרץ על השוטרים ולא להתחצף אליהם, אלא להסביר את המניע העומד מאחורי הגשת התלונה ואת הקונטקסט בו היא הוגשה. ליווי של עורך דין יסייע לכם לקצר את זמן המעצר ואולי אף למנוע אותו ובוודאי ועשוי לסייע לכם לחשוף את האמת.

צו הרחקה
לא פעם, במקביל להגשת תלונה על אלימות במשפחה, תוגש נגדכם אף בקשה למתן צו הרחקה. במסגרת הבקשה, יתבקש בית המשפט, להורות על הרחקתכם מאזור מסוים, עיר מסוימת ובכלל מהמתלונן/ת מפאת החשש מפגיעה עתידית.

חשוב שתדעו, כי אם הוגשה  נגדכם בקשה למתן צו הרחקה, יש לכם הזכות לבוא לבית המשפט ולהשמיע את טענותיכם. נצלו זאת, והגיעו לדיון מוכנים ומלווים בעורך דין.

אם ניתן נגדכם צו הרחקה בהעדר התגוננות, או שטענותיכם לא התקבלו בבית המשפט, אל תתנו לזה לשבור אתכם. הדרך להתמודד עם צו הרחקה היא אך ורק משפטית. אל תפרו את הצו, אלא נסו לבטלו בהתדיינות בבית המשפט.

ככל שתפרו את הצו המשפטי הדבר יהיה בעוכריכם ויערים עליכם קשיים בהמשך ההליך. למרות הכעס והתסכול, עליכם לפעול בקור רוח ולאחר קבלת ייעוץ משפטי מקיף  ומקצועי.
 
טלפון
072-33-80-806
דוא"ל
nir@plk-law.co.il
כתובת
שדרות ירושלים 18, בניין K-TOWER, משרד 204C, אשדוד
עו"ד ניר כלפה – משפט פלילי
 
ימים א-ה: 8:30-17:30 | יום ו':8:30-13:00 | שבת: סגור
טלפון
072-33-80-806
דוא"ל
nir@plk-law.co.il
כתובת
שדרות ירושלים 18, בניין K-TOWER, משרד 204C, אשדוד
עו"ד ניר כלפה – משפט פלילי
 
ימים א-ה: 8:30-17:30 | יום ו':8:30-13:00 | שבת: סגור
לפרטים נוספים חייגו 072-33-80-806 או מלאו פרטיכם: