צוואות וירושות


צוואות וירושות הן תחום משפטי בעל רלבנטיות רבה לכל אדם ואדם בציבור, בשלב זה או אחר במשך החיים. זאת, מאחר וכאשר בן משפחה קרוב נפטר, מתעורר הצורך לטפל בחלוקת הרכוש שהותיר, אם על פי הוראות הצוואה שהשאיר אחריו או מכוח כללי הירושה על פי דין.

החקיקה הרלבנטית

חוק הירושה, תשכ"ה – 1965 מסדיר את הנושאים הקשורים ישירות או בצורה עקיפה לענייני ירושות וצוואות. סעיף 18 לחוק הירושה קובע כי ניתן לעשות צוואה במספר צורות, בהן צוואה בכתב יד, בעדים, בפני רשות מוסמכת כגון בית המשפט, בית דין, רשם הירושה, או צוואה בעל פה בכפוף להתקיימות נסיבות חריגות.

מהי צוואה?

צוואה הינה מסמך משפטי אישי חשוב, במסגרתו מצווה אדם כיצד יש לחלק את רכושו לאחר מותו. על הצוואה להיעשות בדווקנות ולעמוד בדרישות החוק על מנת שתהיה תקפה. כך, צוואה בכתב יד צריכה להיות כתובה כולה בכתב היד של המצווה בתוספת חתימתו ובציון תאריך ספציפי. על הצוואה להכיל הוראות מפורטות וברורות בדבר יורשי המנוח, פרטיהם וחלוקת הרכוש המדוייקת. צוואה בעדים נחתמת על ידי המצווה בנוכחות שני עדים לאחר שהצהיר בפניהם כי זו צוואתו והם חותמים ומאשרים כי הצוואה נערכה כדין.

סדר הירושה

פעמים רבות אנו נתקלים במצבים לפיהם אנשים לא כתבו בחייהם צוואה והשאירו לאחר מותם ריק, אותו ממלא סעיף 10 לחוק הירושה המהווה ברירת מחדל. כך, במקרה בו המנוח לא הותיר צוואה, החוק מפרט את סדר היורשים על פי דין. ככלל, את הירושה מחלקים באופן שווה בין מי שהיה בן או בת זוגו במותו לבין ילדי המנוח וצאצאיהם. במידה שלא השאיר אחריו ילדים, הוריו וצאצאיהם וכך הלאה.  
 
 

לסיכום:

לעבוד רק עם המומחים

מאחר ומדובר בתחום משפטי מהותי וסבוך, חשוב ביותר לפנות רק אל עו"ד מקצועי בעל ניסיון בכל הנוגע לכתיבת צוואה, מימוש הצוואה, צו ירושה ועוד. אם אתם זקוקים למשרד עו"ד לענייני צוואות וירושות, אנא פנו אל משרד עורכי דין PLK המהווה משרד מוביל בתחום לשם קבלת סיוע משפטי איכותי ומהימן.

*האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי

טלפון
08-933-4580
כתובת
שדרות ירושלים 18, בניין K-TOWER, משרד 204C, אשדוד
משרד עורכי דין - פורטנוי ליס כלפה ושות’
ימים א-ה: 8:30-17:30 | יום ו':8:30-13:00 | שבת: סגור
טלפון
08-933-4580
כתובת
שדרות ירושלים 18, בניין K-TOWER, משרד 204C, אשדוד
משרד עורכי דין - פורטנוי ליס כלפה ושות’
ימים א-ה: 8:30-17:30 | יום ו':8:30-13:00 | שבת: סגור
לפרטים נוספים חייגו 08-933-4580 או מלאו פרטיכם: